Get Adobe Flash player

Odwiedziło Nas

515274
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
274
227
1856
4047

Twoje IP: 54.146.195.24

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

 
 
 
 

 

 

Galeria Kamienia

 

 

GRANIT 

to kamień, który dzięki wysokiej wytrzymałości na ścieranie, zarysowania, pęknięcia oraz warunki atmosferyczne doskonale nadaje się zarówno do pomieszczeń wewnątrz na posadzki, blaty kuchenne itp. jak również na zewnątrz stosowany na ewelacje, schody i posadzki (antypoślizgowe, groszkowane lub płomieniowane). W naszej ofercie znajdziecie Państwo: płytki granitowe oraz slaby, bloki i płyty.

więcej

 

 

MARMUR 

Marmur to kamień naturalny stosowany wewnątrz, szczególnie polecany na parapety, stopnie, posadzki, blaty łazienkowe, kominki oraz inne elementy wykańczania wnętrz.

więcej 

 

 

TRAWERTYN 

 

Trawertyn - porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu i aragonitu.
Jest używany w budownictwie jako ozdobny materiał budowlany, stosowany wewnątrz, szczególnie polecany na parapety, stopnie, posadzki, blaty łazienkowe, kominki oraz inne elementy wykańczania wnętrz.

Nazywany alabastrem egipskim był używany już w starożytnym Egipcie do wyrobu posągów i waz. W Polsce występuje w okolicach Krzeszowic (górnokarbońska martwica karniowicka), neogeńskie martwice w okolicy Krakowa, w Tatrach i na Podhalu. 

więcej

 

źródło - wikipedia

 

ONYX 

Onyx jest kamieniem półszlachetnym, ozdobnym o bogatej kolorystyce i wzornictwie. Stosowany jako element dekoracyjny przepuszczający światło.

więcej

 

 

ŁUPEK 

Łupek jest materiałem o nieregularnej, chropowatej powierzchni przez co nadaje się na tarasy, schody, elewacje zewnętrzne oraz pokrycie dachowe. Wewnątrz pomieszczeń łupki sprawdzają się jako okładzina ścienna, kominkowa, posadzkowa. Nawiązują do stylu rustykalnego.

więcej 

 

PIASKOWIEC 

Piaskowiec to kamień mający zastosowanie w budownictwie na elewacje zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki oraz kominki. Kamień ten przyjmuje różne zabarwienie w zależności od domieszek w składzie chemicznym. Może być wykorzystywany do tworzenia ciekawych elementów ogrodowych.

więcej