Get Adobe Flash player

Odwiedziło Nas

509183
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
23
427
450
4647

Twoje IP: 54.166.130.157

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

 

Schody - zewnętrzne, wewnętrzne, kręcone, drewniane, metalowe, betonowe


schody kamienne gdańsk

 

Schody są naturalnym łącznikiem między różnymi częściami domu, pomostem między życiem dziennym i nocnym.
Mogą być rzeźbą, meblem albo pełnić czysto praktyczną funkcję domowej komunikacji miedzy kondygnacjami.
To prawdziwa sztuka znaleźć dla nich formę, która harmonijnie wtopi się we wnętrze.

 

Czy to w dużym domu, czy w niewielkim mieszkaniu z antresolą - schody mają do odegrania ważną rolę komunikacyjną. Zwykle łączą część publiczną domu z prywatną,

schody kamienne

w której znajdują się sypialnie. Ten szlak przemierzamy codziennie po wielokroć, musimy więc zadbać, aby był wygodny i funkcjonalny. Ważna jest wysokość stopni i kąt nachylenia całej konstrukcji - nikt przecież nie lubi zadzierać kolan pod brodę.

Kształt schodów jest zwykle taki, na jaki pozwala układ i architektura domu. Mogą być proste, spiralne, spływające jak kaskada - od najwęższych stopni u góry do najszerszych na dole, bądź wachlarzowate - rozkładające się jak talia kart. W zależności od rozplanowania przestrzeni, schody biegną wzdłuż ścian albo odrywają się od niej, by stanąć w otwartej przestrzeni, np. jako spirala łącząca piętra.

 

Materiał z których wykonane są schody także jest różny, mogą być metalowe, drewniane, kamienne, granitowe, marmurowe. Schody betonowe pokryte materiałem np marmurem czy drewnem.

 

Pomysłem na ich dodatkowe wykorzystanie jest potraktowanie spocznika na półpiętrze jako dodatkowego "pokoju". Schody są w stanie przeobrazić się w mebel kryjący pod stopniami schowki, szuflady, a nawet całe szafy.

schody zewnętrzne wewnętrzne

Coraz popularniejsze stają się schody wykonane z granitu, marmuru, trawertynu jak również surowe konstrukcje stalowe i ryflowaną blachę w stylu industrialnym.

 

W zależności od formy i materiału schody mogą łagodnie wtapiać się w tło albo stanowić najmocniejszy akcent wnętrza. Obudowane drewnem, kamieniem w otoczeniu z tego samego materiału, stawiają na neutralność i wyglądają jak duży mebel. Odwrotnie "zadziałają" te potraktowane jak obiekt sztuki i odpowiednio wyeksponowane. Efekt graficzny osiągniemy, umieszczając na tle białej ściany ażurową konstrukcję wykonaną z kontrastowego kolorystycznie materiału (duże możliwości oferują ciekawie zaprojektowane balustrady) a pozbawione ornamentu stopnie z prostych prostopadłościanów po podświetleniu zamienią się w modernistyczną kamienną rzeźbę.

schody marmurowe granitowe gdańsk


 

schody_galeria

zapraszamy do galerii