BIO-KOMINKI

 

 

inCamino ® to nowa koncepcja ekologicznego kominka:
zasilany innowacyjnym opałem pochodzenia wyłącznie roślinnego.

• Nie wymaga połączenia z kanałem dymowym i stałego zainstalowania
• Nie wytwarza zapachów i dymu
• Nie pozostawia resztek (popiołu i zwęglonych fragmentów)
• Nie zanieczyszcza środowiska

Ponadto:

• Wyróżnia się doskonałym zróżnicowaniem zastosowania i designu
• Stanowi skuteczne i oszczędne ogrzewanie
• Posiada system łatwego gaszenia i regulacji płomienia
• Jest wręcz idealny do mieszkań, restauracji, hoteli, lokali użyteczności publicznej i biur
• Ma mocny płomień przy minimalnym zużyciu opału

inCamino ® kominek, który może ci wszędzie towarzyszyć! Przez całe życie!

 

1

 

Któż z nas nie pomyślał chociaż raz w swoim życiu aby mieszkać w domu kominkiem … by spełnić to marzenie – powstał inCamino®. Piękno i prostota żywego ognia w waszym domu – to już od dziś jest możliwe - dzięki kominkowi inCamino ®.

Niezależny i prosty system instalacji daje możliwość przenoszenia twojego inCamino ® według
własnych potrzeb. Z tego powodu inCamino ® może bez trudu wszędzie ci towarzyszyć a dzięki jego wygodzie w użyciu, przystosowuje się do temperatury wszystkich pór roku – zimą w pokoju dziennym lub w ogrodzie zimowym, w letnie lecz chłodne wieczory na tarasie. Kominki inCamino ® należą do wysokiego standardu wyposażenia domu, który służy przez lata i który ofiaruje komfortową i bezcenną atmosferę.

 

Dzięki spalaniu biologicznego opału inFiamma ®, nie tworzy się dym ani szkodliwe gazy.
Ponadto, nie ma potrzeby podłączania go do kanału dymowego. W wyniku spalania opału wytwarza się ciepła para wodna i niewielka ilość Co2.

 

Wentylacja:

Kominki inCamino: kominki inCamino® nie wymagają żadnego typu stałej struktury takiej jak  kanał dymowy, stałe przyłącze gazu lub innej instalacji doprowadzającej paliwo. Alkohol etylowy jest idealnym paliwem dla kominków w pomieszczeniach nieposiadających otworów wentylacyjnych, ponieważ głównymi składnikami procesu jego spalania są CO², para wodna i ciepło. W normalnych pomieszczeniach mieszkalnych lub w takich, gdzie nie ma jakiejś szczególnej izolacji termicznej takiej jak grube mury lub hermetyczna szczelność zapobiegająca przepuszczaniu przez ściany powietrza, powietrze dochodzi w ilość wystarczającej zarówno do spalania jak i wymiany.

Jeśli urządzenie używane jest w małym pomieszczeniu, w którym powietrze ma objętość mniejszą niż 5.7 m³ na każde 0,30 Kw/h (1000 BTU [angielska jednostka ciepła (british thermal unit)] /godzinę) klasy cieplnej (ustawiając kominek na maksymalne ogrzewanie), aby zapobiec ewentualnemu nagromadzaniu się powietrza pełnego zanieczyszczeń, jedną lub więcej parę drzwi w innych pomieszczeniach należy pozostawić otwartą lub jedno okno powinno być co najmniej uchylone.

Należy unikać umieszczania kominków inCamino® w łazienkach lub w podobnych, małych pomieszczeniach. Pomieszczenie powinno mieć kubaturę nie mniejszą niż 70 m³ na jeden kominek.


Wydajność: kominek inCamino® jest wydajny, ponieważ nie wymaga kanału dym owego; wytwarzane ciepło pozostaje w pomieszczeniu i nie rozchodzi się po kanale. W każdej chwili i zgodnie z uznaniem można go rozpalić lub zgasić i ustawić wielkość płomienia za pomocą mechanizmu regulacji. Ta charakterystyka pozwala kontrolować ilość produkowanego ciepła oraz zużycie alkoholu etylowego.

 

Wymogi przy Instalacji
PRZEROBIENIE KLASYCZNEGO KOMINKA/UMIESZCZENIE W OBUDOWIE ZWYKŁEGO KOMINKA: wkład może być zamontowany tylko w obudowie kominka o wymiarach 650 X 800 X 500 mm (szerokość X wysokość X głębokość). Ściany i podstawa kominka muszą być wykonane z ognioodpornego materiału takiego jak stal nierdzewna, cegła, cement itp.
Aby ciepło nie rozpraszało się w kanale dymowym, należy zamknąć go płytą wykonaną z materiału odpornego na ogień i wysoką temperaturę takiego jak np. stal nierdzewna. UMIESZCZENIE OBUDOWĄ: TYŁ: przestrzeń o powierzchni min. 30 mm pomiędzy wkładem i tylna ścianą. PRZÓD: przestrzeń o powierzchni min. 45 mm pomiędzy bokiem wkładu a bokiem przednim. GÓRA: wolna przestrzeń o powierzchni min. 1650 mm. BOKI: wolna przestrzeń o powierzchni min. 600 mm od wkładu (jeśli materiał nie jest ognioodporny). PODSTAWA: musi być wykonana z ognioodpornego materiału.

 

Należy zapoznać się z instrukcją, załączoną do każdego modelu.
Należy upewnić się, że w pobliżu nie znajdują się zasłony, przedmioty łatwopalne i inne materiały, których zapalenie się może spowodować wybuch pożaru, jednak w zabezpieczeniach tych, nie należy również przesadzać. Szczególną ostrożność i uwagę należy zwrócić na przeciągi. Podłoga powinna być wyprofilowana a wkład należy ustawić na płaskiej powierzchni. Podłoga powinna być wykonana z ogniotrwałego materiału.

 

• Wytwarzanie ciepła 14 Mj/h – 13.000 BTU – 3,5 Kw/h
• Rodzaj paliwa: alkohol etylowy – znany również pod nazwami: methylated spiritus (Australia i Wielka Brytania), denatured alkohol (USA), spiritus (Europa), Brennspirits (Niemcy), algol à bruler (Francja) lub spilit (Holandia)
• Wydajność cieplna: ponad 90% na powierzchni ponad 45 m²
• Zużycie paliwa: 64 cc/h przy maksymalnym płomieniu, 49 cc/h przy minimalnym płomieniu, przy średnim płomieniu 28 cc/h. Na ogół 5 l. Są to wartości wskaźnikowe i mogą być różne dla każdego modelu i rodzaju jego instalacji.

 

 

 

GALERIA - REALIZACJE BIOKOMINKI